Spinner
Kaip švęsti Mindaugo karūnavimo dieną?
0
Karūna pyragas karūnavimas karaliai

Ofisas tuštokas. Dauguma pasinaudojo ilgojo savaitgalio dingstimi ir išlėkė į gamtą, pajūrį ar sodybas. Atsinešiau pyrago – juk šventė! Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Kelios idėjos, kaip suteikti šventinės auros ir smagumo Mindauginių dienai.

Karūnos formos pyragas. Sukau ir šiaip ir anaip galvą, kaip gi padaryti tą karūną. Ir sumąsčiau – į kekso formą įpylus nedaug tešlos (šiuo atveju – receptas – tinginys), forma gaunasi gana panaši į karūną. O jeigu dar papuošite kokiais “brangakmeniais” – uogomis, riešutais ar pan.- išvis super. Pyragas gan saldus, todėl rinkausi šilauoges, kurios kiek palengvina saldumą. O zefyriukai – dėl karūnos “pagyvinimo”.

Karūnos tortos formą pagaminau keksinėje (Foto: Martynas Zaremba)

Karūnos. Ir ne tik vaikams. Net jeigu neturite vaikų – pasidabinkite karūnomis ofise ar namuose, ir keliomis šypsenomis aplinkui iškart daugiau. Paprasčiausiu būdu kaip pasigaminti karūną dalinausi straipsnyje apie Tris Karalius, o karūną nuotraukoje ant kekso išsaugojau iš neseniai vykusio dukrytės gimtadienio.

Jai karūną gaminau iš kartotinio popieriaus ritinėlio, papuošiau blizgučiais ir pradūrusi peiliu dvi skylutes užmoviau ant lankelio. Galima karūną, o tiksliau vainiką, nupinti ir iš gėlių.

Užpernai pagaminusi buvau tokias karūnas: vyrišką ir princesišką

Pasidomėkite istorija. Gaminant karūnas – puiki proga vaikams truputį papasakoti, o ir patiems prisiminti, kas tas Mindaugas ir kuo jis mums svarbus. Mes dar turime leidyklos “Aukso žuvys” kadaise išleistas labai šaunias spalvinimo knygas istorine tematika, viena jų skirta ir Karaliui Mindaugui. Bus proga išsitraukti. Deja, nerandu, kad kažkur jų dar būtų galima įsigyti.:(

Pasveikinkite Mindaugus. Jiems irgi galite nupinti vainiką arba įteikti karūną. Idėjų, kaip švęsti vardadienius, galite rasti čia.

Pasibuvimas. Šventė visada pasijaučia geriau draugijoje. Turime tradicinį draugų pasibuvimą “Radviliškio pievelė” – mūsų geri draugai pasikviečia į savo sodybą bičiulius ir drauge su šeimomis savaitgalį praleidžiame kartu: gaminame maistą, kepame, važiuojame maudytis, apžiūrime kokią lankytiną vietą. Tie pasibuvimai visada pakrauna geros energijos. 

Lankas
Senieji amatai arba karyba – patraukia vaikų dėmesį (foto iš Vikingų kaimo)

Pajuskite senąją dvasią. O jeigu norite pajusti senųjų laikų dvasią – važiuokite į Gyvosios archeologijos dienas, kurios tradiciškai šiuo metu vyksta Kernavėje ir vėl kvies liepos 6-8 d. O jeigu liksite savaitgalį mieste – pasižiūrėkite, tikriausiai pas jus irgi bus įvairių renginių. Vilniuje galima užsukti į Dainų šventės uždarymo renginį Vingio parke  (stovimi bilietai nemokami – bet galima atsinešti savo sulankstomas kėdutes ar pledukus), o ryte – užsukti į Valstybės pažinimo centrą, labai fainą ir nemokamą muziejų, kuriame šventės proga bus rodomas spektaklis ir visokių renginių. Jie turi irgi labai smagų žalią vidinį kiemą-parkelį, kuriame galėsite pasidaryti nedidelį pikniką ar tiesiog prisėsti kavos puodeliui ant suolelio.

Smagios karūnavimo dienos!

Gitana

 

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X