Spinner
Kada tinka dovanoti pinigus
0

“Nežinau, ką dovanoti”. Kas nėra susidūręs su tokia situacija. Pinigai tokiu atveju dažnai pasirenkama kaip saugi išeitis. Pinigus sukaktuvininkas tikrai ras kur išleisti. “Ką padovanoti” užsakymu RAIT atlikto tyrimo duomenimis, kas ketvirtas žmogus (apie 26 proc.) pasirenka pinigus kaip

pirmąjį arba antrąjį prioritetą teikdamas dovanas. Kita vertus, kad tokia dovana teikiama neretai pasimetus ir nežinant, ką dovanoti, liudija kitas skaičius – 7 iš 10 rečiau teiktų pinigus kaip dovaną, jeigu konkrečiai žinotų žmogaus norus ar poreikius.

Aš ir pati neretai gaunu dovanų pinigus. Štai pernai už gautą piniginę dovaną nusipirkau sau seniai trokštamą dailią kuprinę. Tuo metu nebuvo tas etapas, kai lengvai galėjau įsigyti naujų pirkinių. Tad tetos ir sesės dovanoti pinigai laukiamam daiktui labai pravertė. O draugės pinigai – virto nauja šukuosena. Nusiunčiau joms padėkos žinutę su nuotrauka, kokias naudingas dovanas jos man įteikė.

Kartais pinigus yra dovanoti gerai. Galbūt šiuo metu jis nedirba, yra studentas (studentams pinigų reikia visada:), naujakurys, bet tiksliai nežinote, kas reikalinga naujam butui. Arba įsivaizduojate, bet neturite galimybių surasti tą daiktą. Tarkime, mano, amžiną atilsį, močiutė – iš savo kaimo niekur neišvykdavo, na kur ji pirktų tą dovaną. 

Pinigai jungtinei dovanai. Pinigus pravartu dovanoti ir tada, kai yra aiškus noras ar svajonė, kas nudžiugintų jubiliatą. Pavyzdžiui, mes dukros gimtadieniui norėjome jai padovanoti ne krūvelę daiktų ar žaislų, kurių jau ir taip nebeturime kur laikyti, bet vieną jungtinę dovaną nuo daugumos artimųjų. Ir ji tikrai ne vienos dovanos biudžeto dydžio. Tad artimųjų dovanoti pinigai virto bendra dovana – kokybišku paspirtuku su kuprine, ir šia dovana 6 metų dukra buvo be galo patenkinta.

Dukrai dovanoti pinigai virto kokybišku paspirtuku

Jungtinę dovaną organizavome ir savo kolegei, nes ji turėjo svajonę – važinėti elektriniu paspirtuku. Tad jos vadovas kartu su vyru padengė didesnę dovanos dalį – o likusią finansavo dovanai susimetę kolegos iš bendradarbystės erdvės. Kolegės akys švietė iš džiaugsmo! Dovana tikrai nedulka, o neretai su ja atrieda iki darbo.

Grynieji dovanoti kaip dovaną
Grynieji gera dovana – kai už juos bus nupirktas išsvajotas daiktas (Foto: M.Zaremba)

Jubiliatas taupo svajonei. Galbūt jis nori aplankyti egzotinę šalį arba trokšta išmokti naują kalbą – finansinė paspirtis puiki proga lengviau įgyvendinti savo norą. Galite ant atviruko ir užrašyti, kokiam tikslui dovanojate pinigus (aišku, niekas nepatikrins, kur jie bus išleisti – bet bent jau bus aiški jūsų dovanos paskirtis, o ne kad šiaip dovanojate pinigus eidami paprasčiausiu keliu).

Palengvinti šventinių išlaidų naštą. Jeigu žinote, kad, tarkime, jaunieji savo kaštais finansuoja vestuves. Kad jubiliejaus šventę rengiantis artimasis tikrai nėra aptekęs pinigais, bet norėjo surengti pasibuvimą su brangiais žmonėmis. Tuomet dovana vokelyje bus įvertinta.

Vestuvės ar jubiliejus – būtent tos progos, kai dovanų krepšelyje dominuoja pinigai, o neretai – apie tokį pageidavimą subtiliai užsimenama ir kvietime svečiams: “Būčiau dėkinga, kad dovana tilptų vokelyje” arba “Dovaną norėtume išsirinkti patys”, “Dėl dovanos idėjų kreipkitės kontaktu…” – o susisiekus pasakoma, kad norėtų dovanų grynųjų.

Suprantu, kai toks poreikis yra dėl noro subalansuoti išlaidas. Prisimenu, kai mes rengėme savo vestuves – mums gauti dovanų pinigai buvo proga kompensuoti savo vestuvių kaštus, nes pinigų kišenėse nebuvo marios, o vestuvės net ir kuklios kainavo santykinai nemažai. Likusius pinigus panaudojome daliai pradinio įnašo sodybai įsigyti. Tuo metu buvome išties dėkingi už gautus (iš kai kurių net gana dosnius) dovanotus pinigus.

Kita vertus, iš vestuvinių dovanų prisiminimų liko tik keli – daugiausia draugių dovanos: pusryčių padėklas, porcelianinis aguoninis arbatos servizas, hamakas ir gražus dubuo vaisiams. Ir dar nerealus bičiulių ir exkolegų parengtas vestuvinis laikraštis!

Nesate susiję artimais ryšiais. Jeigu einate pasveikinti kolegos vestuvių proga tiesiog nuo kolektyvo – tikrai puikiai tinka ir pinigai. Sentimentai paprastai būna susiję su konkrečiu žmogumi, o ne su vieta ar kolektyvu. (Nors neretai geri kolegos tampa ir draugais – tuomet jau verta pagalvoti ir apie sentimentalų priedą:) Jeigu neįtariate, kad jis norės kažkada nostalgiškai ištarti “šitą servizą man padovanojo vestuvėms mano kolegos iš x bendrovės”, pinigai puikiai pravers – kokiai povestuvinei kelionei ar trokštamam daiktui įsigyti.

Žmogus susiduria su finansiniais iššūkiais. Būna situacijų, kai žmonėms sunkiau su finansais. Pertrauka tarp darbų. Studijos. Vaiko gimimas. Įkurtuvės. Netikėta nelaimė ar laidotuvės. Vagystė.  Tuomet piniginė dovana – geras ir diskretiškas būdas bent trumpam palengvinti finansinę situaciją.

Nebūtinas emocinis momentas. Yra gyvenime progos, kurios nesikartoja: krikštynos, vestuvės, pirmoji komunija, išleistuvės, diplominis, vaiko gimimas. Tai tokie kertiniai akmenys gyvenimo kelyje. Ir smagu, kai turi brangaus žmogaus dovanotą daiktą, emocionaliai nukeliantį tave į tą etapą. Bet gimtadieniai – būna kasmet. Nieko tokio, jeigu gimtadienio dovana kartais tilps ir vokelyje. Eilinis gimtadienis ir tiek.

Žinote, kad neįtaikysite. Jeigu jau ne pirmą kartą įteikiate “įspūdingą žvakidę” ar “masyvią statulėlę”, ar kitą “apčiuopiamą” dovaną ir užsukę į svečius jos nematote – tikriausiai, prašovėte. Jeigu intuityviai jaučiate, kad negalėsite išrinkti džiuginančios dovanos – dovana vokelyje ne pats blogiausias sprendimas ir net ekologiškesnis. Bent jau tikrai geresnis už bet kaip išrinktą dovaną, kuri tik rinks dulkes rūsyje arba keliaus į labdaros punktą. O mūsų bendruomenės diskusijoje buvo nemažai tokių, kurie sakė, kad nepataikiusios į taktą vestuvinės dovanos dulka paslėptos atokiuose kampuose – išmesti sąžinė neleidžia, o naudoti nesinori.

Pinigai dovana
Pinigai – nuobodokas, bet saugus dovanos būdas. Ir ekologiškesnis už nereikalingus daiktus.

Vieną, antrą, trečią sykį pasigedus džiaugsmingos reakcijos, norisi saugesnio kelio – dovanoti pinigus. Tik esu pastebėjusi: dovaną žmonės paprastai priima džiugiai ir lengvai, o štai vokelį su pinigais – kažkaip susinepatogina, “ačiū, nereikėjo..”, kam tie pinigai ir pan. Tad visada pasverkite už ir prieš. 

Lengvo ir praktiško požiūrio, kai jis pritinka!

Gitana

p.s. Pasidalinkite komentaruose, kada norėtumėte ir kada ne gauti pinigus kaip dovaną.

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X