Spinner
Dovanos idėja: etninės kilmės žemėlapis
1

Jau turbūt antra savaitė visiems aplink zvambiu apie puikią dovanos idėją tiems, kuriems įdomi jų pačių kilmės istorija. Tokiais dalykais noriu dalintis iškart čia ir dabar. Į savo dovanų sąrašą taip pat šį variantą jau įmečiau. Ir panašu, kad gausiu dovanų…  Chi hi… Tad tikrai pasidalinsime patirtimi, kaip viskas vyksta ir kokie rezultatai.

Kalba ne apie 2 ar 3 kartas tiksliai subraižytas geneologiniame medyje, o apie protėvių, gyvenusių keliasdešimt tūkstančių metų atgal, etninę kilmę. Kitaip sakant, tai galimybė pa(si)dovanoti save (ar draugą) sudėliotą iš pasaulio etninių grupių.

Man tokie dalykai rauna stogą, nes tas žmogaus smalsumas kaip pelės. Kadaise, kai dar buvo gyvas senelis, buvau susirašiusi visus 12 jo brolių, seserų, jų vyrų ir žmonų, vaikų vardus ir net gimtadienius, tuoktuvių datas. O taip, mano diedukas Vytautas turėjo šiuolaikinių kompiuterių vertą atmintį. Beje, mano mama turi ne ką turbūt blogesnę. Tik va aš jau nebe…

Jūs galite šį testą pasidovanoti sau ar brangiam žmogui. Tikrai bus netradicinė ir ypatinga dovana. Sužinoti apie save patinka visiems. Ir čia ne tie FB weird žaidimai – į kokią įžymybę esi panaši arba kaip atrodysi po 30 metų 🙂 Čia jau kalbės Jūsų DNR.

Norint savo žmogui padaryti staigmeną, turbūt idealiausia būtų, jei pavyksta paimti DNR mėginį tam žmogui bemiegant ir tada jau gimtadienio dieną dovanoti rezultatus (prieš tai šiek tiek padarius teatrališką įžangą :)). Nes jei dovanosite patį rinkinį, rezultatų jam teks laukti dar 3-4 savaites. Na, jei jis kantrus – tada labai welcome.

Štai taip atrodo DNR testo rezultatai: etninė kilmė suskaičiuota ir pažymėta. Šaltinis: https://the-gadgeteer.com/2017/10/28/myheritage-dna-review/

Tuo užsiimančiu kompanijų jau ne viena. Aš pirmiausia internete atsitrenkiau į  www.myheritage.lt .Ten Jūs galite paprastuoju mygtuko paspaudimu užsisakyti rinkinį DNR testui (92 EUR su pristatymu). Čia smagumas tame, kad DNR mėginiui paimti tereikia specialiu pagaliuku paglostyti skruostų gleivinę – tad tai tikrai įmanoma padaryti žmogui miegant ir rengiant jam siurprizą.
Taip pat šiame puslapyje yra nemokama galimybė kurti savo geneologinį medį. Labai patogu ir viskas telpa – ne taip, kaip ant lapo. Be to, jei sistema randa duomenis oficialiuose leidiniuose, archyvuose apie Jūsų įrašytą asmenį, Jūs informuojamas, tačiau peržiūrėti tai galite tik tada, jei perkate paslaugą (nuo 5 iki 11 EUR per mėnesį) – naršyti po archyvus.

Taip pat ši dovana tiks tiems, kurie ieško savo biologinių artimųjų. Taip jau gyvenimas sudėlioja kortas, kad visai neretai išskiriami vaikai ir tėvai, broliai ir seserys. Turbūt visi žinome begalę istorijų, kai tokie žmonės negali nurimti neradę savo šaknų, jiems svarbi jų tapatybė, jų šaltinis, iš kurio prasidėjo, jiems rūpi priežastys, kodėl nutiko taip, o ne kitaip. Dažnai jie labai stengiasi, bet nepavyksta.

Šis DNR testas galimybė tai rasti, jei abi pusės bus pasidariusios testą. O jei ne, tereikia palaukti ir gal po metų kita pusė jį atliks ir tada sistema automatiškai juo suves draugėn.
Štai viena iš daugelio My Heritage sėkmės istorijų apie po 50 metų susitikusias mamą ir dukrą, nes abi atliko šį testą ir sistema joms automatiškai parodė, kad yra pačios artimiausios giminaitės, kokios tik gali būti. Jei žiūrėsite, prigriebkit servetėlių…


Dar viena tuo užsiimanti kompanija yra https://www.23andme.com. Čia tyrimas jau kainuoja 99 USD. Jie netgi gali parodyti Jūsų tėčio ar mamos protėvių judėjimo liniją pasaulyje. Tarkime, kaip migravo genas, iš kur atėjo. Be galo įdomu. Dar galite rinktis ir Ancestry arba National Geographic tyrimą. Kai kurie jų gali net pasakyti apie galimas paveldimas sveikatos problemas.

Tai puiki dovana 16-ojo ar 18-ojo gimtadienio proga, kai žmogus bando save atrasti pasaulyje, kai jam įdomu, kas jis, iš kur jis. O visi gimtadieniai po to vėlgi puiku, nes tu gali sužinoti savo praeitį, galbūt atrasti savo protėvių kultūrą arba, kaip aš tikiuosi, sužinoti, kad esu kilusi iš ten, kur šilta, nes jau taip ta šiluma man patinka.

Be abejo, tai nėra 100 % testai, kurie aprėps visus genus, nes jei žiūrėti atbuline tvarka nuo savo tėvų, kiekvieno protėvio geno vis mažiau ir mažiau, bet dažnai jie yra užčiuopiami.  Testų rezultatai, lyginant skirtingas kompanijas, skiriasi, bet vis tiek nebūna kažko radikaliai skirtingo. Kaip tik neseniai teko nugirsti istoriją, kai visą gyvenimą kaip rusė augusi moteris iš 2 skirtingų kompanijų sužinojo, kad turi stiprų baltišką geną (sako, šis genas yra labai stipriai išreikštas ir akivaizdus). Ji spėja esanti tremtinių vaikas, kuris buvo įvaikintas rusų šeimos. Dabar ji bando ieškoti artimųjų, ieškoti savo pradžios, savo ištakų. Jai tai svarbu.

Taip…žinau, kad visa galva esu pasinėrusi į „Outlander“ knygas ir serialą…Žinau…
Su meile, Renata

1

  1. Gitana kovo 16, 2018 Reply

    Prisimenu, kaip mačiau reklamą apie DNR testą per Kanų liūtus (kur Renata, tu linką įdėjai, tikrai be galo jautru, kaip žmonės atranda savo kilmę…

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X