Spinner
Po dovanėlę kiekvienai Advento dienai
0

Mūsų namuose, podėlyje, ant palubyje esančios baltos lentynos (kurios vaikai nepasieks net nuo kėdės) jau nuo spalio pradžios kaupiamos Advento kalendoriaus smulkmenos. Mums jų reikia visų po keturias. Nemažai. Bet tai, kiek jos tą nepilną mėnesį kas rytą dovanoja džiaugsmo, siurprizo, basų trepsinčių kojyčių ir dalybų, be galo motyvuoja tuos kalendorius kartoti kasmet. O juk ir amžinai šis reikalas nesitęs – vaikai užaugs… Taigi, ką įdėti į Advento stalčiuką ar maišelį?!

Šiemet Adventas prasidės gruodžio 3 d. Tad dar turite gražią savaitėlę jam spėti pasiruošti. Ir nors šokolado ar Advento kalendoriaus gamintojai nieko nepaisydami štampuoja Advento kalendorius po 24 dienas. Iš tikrųjų kasmet dienų kiekis skiriasi. Pavyzdžiui, šiais metais bus 22 Advento dienos, nes skaičiuojami 4 sekmadieniai atgal nuo Kalėdų. Tas pirmasis sekmadienis ir yra Advento pradžia, kuomet uždegama pirmoji iš keturių žvakių. Nepameskime tradicijų vien dėl to, kad mums taip patogiau…

Taigi toje minėtoje mano lentynėlėje jau sugulę ir maišeliai su kaspinėliais. Šiemet pirmą kartą bandysiu visą kalendorių sukabinti iš karto ant šakos – a la scandinavian style. Iki šiol to dar niekad nesu dariusi. Visuomet vaikai bėgdavo tikrinti skrynelės prie mano daryto veltos vilnos kalendoriaus ir traukdavo iš jos lobį.

Kai reikia įgyvendinti tokius giant projektus, o galvoj bėgiais laksto šventiniai greitieji japoniški traukiniai, visada praverčia planas. Ant popieriaus lapo susirašykite stulpeliu skaičius nuo 1 iki 22 ir kiekvienam jų priskirkite po lauknešėlį. Taip, jis privalo tilpti į Jūsų kalendoriaus maišelį, stalčiuką, kibirėlį ar stiklainį. Tai bene esminė ir vienintelė sąlyga.

Kojinaitės, pirštinės, šalikas ar kepurė. Tai dalykai, kurie visada praverčia, kurie susidėvi ar pasimeta (pavyzdžiui, mano dukra šį rudenį jau pametė net dvi kepures…). Šie dalykai reikalingi ir juos perkame pagal poreikį. Tačiau įpakavus ir suteikus jiems dovanos prasmę, šie dalykai nušvinta kitomis spalvomis. Be to, galima nupirkti kitokias kojines nei įprasta arba kepurę su šviečiančiu bumbulu. Jei bumbulas kyšo iš stalčiaus, geriau palikite jame užuominą, kur tos kepurės ieškoti. Taip sukursite ir mini lobio paiešką. Vaikai bus amžinai Jums dėkingi.

Lipdukai. Jais vaikai visada džiaugiasi ir randa kur juos suklijuoti. Išrinkite Kalėdiškus – galės panaudoti dekoruoti šventiniams draugų atvirukams.

Dantų šepetukai, dantų pasta, vonios putos, šampūnai. Pirkite tokius, kurių niekada neperkate. Viskas turi būti kitaip. Beje Uoga uoga šį rudenį pasiūlė vaikams saugių vonios putų Kibiras debesų . Jau nupirkau ir aš – bus visiems bendra dovana ir tikrai daug daug laimės vakare, nes iki šiol putų nepirkdavau dėl jų piktos sudėties, o juk jų taip norisi, net man…

Formelės sausainių kepimui. Jas dėkite kalendoriaus pirmomis dienomis. Bus proga susiorganizuoti sausainių kepimą ir kepti su VAIKO naujomis formelėmis.

Muilo burbulai. Patikrinta. Visada veikia.

Nuotrauka. Atspausdinkite bendrą savo ir vaiko nuotrauką, o gal jo miegančio su linkėjimais nuo nykštukų. Tiesiog iš telefono.  Užrašykite ant jo žodį kitą, metus. Manau, ji tikrai ras garbingą vietą vaiko gyvenime ir širdy. Galbūt padovanosite apskritai pirmąją spausdintą nuotrauką. Kur atspausdinti? Jei iš telefono patogus būdas yra spausdinti terminaluose. Taip pat dar spėsite sukurti ir asmeninį atviruką specialiai jam ar jai. Aš, pavyzdžiui, šiemet ketinu ištraukti jų mažiukų kalėdines foto ir atspausdint.

Pinigėlis aukai. Įdėkite nedidelį pinigėlį su prierašu vaiko amžiui suprantama kalba, kad jis skirtas paaukoti. Kam? Šią užduotį patikėkite jam pačiam – jis pasijus svarbus ir galintis spręsti. Galbūt į Raudonojo Kryžiaus dėžutę prie kasos, galbūt vienišam elgetai, sutiktam mieste, o gal nupirks miltų, cukraus ir įmes “Maisto bankui”.

Vazelinas lūpoms. Šaltuoju metu jų prireikia tiek berniukams, tiek mergaitėms.Ir bent mano vaikai labai linkę juos sutrinti beuždarydami, tai kasmet prireikia vis naujų…

Momentinės loterijos bilietai. Kam gi nepatinka moneta nutrinti tų langelių ir laukti, kad pasiseks?!

O į tarpus tarp šių idėjų pribarstykite saldėsio, nes jis taip gerai. Riešutai ar saldainiukai, džiovinti vaisiai ar liofilizuotos uogos. Iš tikrųjų, nesvarbu. Tiks viskas. Tik saikingai. Pamenu, vieną Adventą buvom per dosnūs ir sužinojom, jog ir nuo saldainių gali išberti.

Užduočių vaikams aš dedu labai ribotai, labiau link savaitgalių, nes ir taip kalėdinės veiklos būna per akis. Man patinka tokio tipo užduotys, kaip “važiuokite pasigrožėti kalėdinėmis girliandomis” arba „šiandienos vakarienės desertui daug kakavos su marshmalowsais”.

O ar pastebėjote, kaip lengvai vaikai keliasi į mokyklas ir darželius per Adventą? Mūsų šeimoje šis kalendorius veikia kur kas efektyviau nei 4 šeimos žadintuvai. Taigi gražaus ir lengvo suplanavimo, keleto vizitų į parduotuves ir panaktinėjimo viską suruošiant. Moterys, prigriebkit į naktines dirbtuves ir vyrus. Jie to verti 😉

Su meile, Renata

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X