Spinner
Ruduo. Metas dovanoti gėlių svogūnėlius
1
Gėlės

Prie savo namų aš pati turiu tik šiek tiek žemės, bet koks malonumas man joje sodinti, gulėti ant minkštos vejos, kalbinti gėlių žiedus ir būtinai juos išuostyti, o nusikirpus šluotelę mėtų eiti užsipilti arbatos. Šiltuoju metų laiku bandau prisisiurbti gamtos tiek, kad man užtektų peržiemojimui. Paprastai tos energijos užtenka iki kokio vasario. Tada jau pradeda niežėti rankas, imu rikiuoti sėklas, jas daiginti. Ir pradedu gert vitaminą D, nes labai pajuntu saulės stygių.

Pasvarsčiau, kad būčiau visai maloniai nustebinta, jei, kas mane Kalėdoms, gimtadieniui ar tiesiog šiaip nudžiugintų sodui skirtais dalykais. O jų begalės – nuo įrankių iki pirštinių, nuo lesyklėlių iki žibintų. Šįkart aš apie keletą jų – iš savo varpinės, bet, manau, tiks ne tik man 🙂

Beje, ruduo labai tinkamas sodo dovanoms, nes čia pats darbymetis. Iki pirmų šalnų yra daug reikalų ir jei suspėsite, galite savo draugui ar artimui rudeninius sodo darbus nuspalvinti nauja patirtim.

Gėlių svogūnėlių rinkinys. Juos mėgsta ir sodina beveik visi, nes tai pavasario ir spalvų šaukliai. Tie pirmieji žiedai yra neįkainojami. Kaip manot, ką Jūsų draugai prisimins pirmiausia, kai Jūsų dovanoti svogūnėliai kovą ar balandį pražys tulpėmis, narcizais ar krokais? Patikėkit, tai bus viena gražiausių dovanų.

Žinoma, prieš perkant šią dovaną, būtina atlikti šiek tiek namų darbų ir paklausti draugės prie kavos, kokių spalvų gėlės yra auginamos tuose namuose, o rūšis ne taip jau ir svarbu.  Tada nupirkite 15-20 svogūnėlių, dailiai supakuokite, pridėkite linkėjimą ir dovana paruošta. Belieka drauge susodinti. Svogūnėlių galite ieškoti Nojaus sėklose ar Žalioje stotelėje.

IMG_1403
pavasarinių gėlių svogūnėlių rinkinys

O aš Jums padovanosiu patarimą, kurį šiemet išgirdau iš svogūninių gėlių „dievo“ – daktaro Janis Ruksans, garsaus latvių selekcininko. Jei tulpių svogūnėlius pasodinsite apie 30 cm gylyje, Jums nereikės  iškasinėti svogūnėlių po kiekvieno žydėjimo ir išsaugosite žiedo dydį, t.y. jie nesmulkės. Užrašykite ant atviruko šį patarimą ir pridėkite prie gražiai supakuotų svogūnėlių. Nepamirškite ir gėlių informacinių lapelių!

Pirštinės rožininkams pravers jau rudenį, bet bus naudingos visą žydėjimo sezoną taip pat, nes jos ilgos ir apsaugo rankas nuo spyglių. Ruduo tas metas, kai jautresnes rožių rūšis reikia pridengti, lenkiant šakas prie žemės, tad Jūsų draugė, manau, labai apsidžiaugtų dailiomis moteriškomis pirštinėmis rožių priežiūrai.

roziu-pirstines-2
Pirštinės rožininkėms

Sodo antkeliai. Nors dabar itin populiarios praktiškosios pakeltos lysvės, vis tiek atsiranda vietų, kur reikia darbuotis priklaupus ir tada taip norisi kažko minkšto po keliais. Man rodos, retas žmogus apie tai pagalvoja, nes juk ne amžinybę klūpi prie tų augalų, bet turint tokį dalyką ir pajutus komfortą, sodininkas turėtų džiaugtis šiuo patobulinimu.

antkeliai-classic-3-1
Sodo antkeliai

Metalinis laistytuvas. Taip, būtinai metalinis! Laistytuvų niekad nebus per daug, jie puošia sodą, gražiai rikiuojasi drauge, tik privalo būti ne plastikiniai, o metaliniai –  cinkuoti ar dažyti nesvarbu. Ir  šios taisyklė reikia griežtai laikytis, kam svarbus sodo eksterjeras. Plastikas niekad grožio nesuteikia. Be abejo, metalas ne toks ilgaamžis, bet ir gerai, kai daiktai per keletą metų pasikeičia, keičiamės ir mes patys. Man dailus šis IKEA variantas. Jis nedidukas ir puikiai tinka laistyti lauko vazonams, kurie linkę daugintis geometrine progresija.

IMG_1394
metalinis laistytuvas

Ypatinga knyga. O jei pažįstate sodininką iš prigimties, kuris teturi arą ar du, o gal tik balkonėlį ir vis dar audžia mintį, kaip čia pradėjus auginti, drąsiai dovanokite šią populiarią bei daugelio žmonių pamėgtą bei išbandytą knygą „Daržas kvadratiniame metre“. Ji praktiška, su patarimais ir svarbiausia – veikia. Ateinanti žiema bus puikus metas susiplanuoti pavasario sėją.

kvadratinio-metro-darzo-knyga.jpg
Knyga „Kvadratinio metro daržas”

Prijuostė rinkimui. Ypatingai rudeniška dovana, kai vaismedžių šakos svyra ir prašosi nurenkamos. Be galo praktiška Garden Girl rinkimo prijuostė. Nieko nėra patogiau, kaip rinkti slyvas, obuolius, kriaušes, vynuoges abejomis rankomis ir mesti į skreitą, o po to viską švelniai perpilti į pintą krepšį.
rinkimo-prijuoste-classic-2-1
Prijuostė rinkimui

Gražaus ir spalvoto rudens!
Su meile, Renata
 
 

1

  1. Gitana 25 rugsėjo, 2017 Reply

    Fainos idėjos. O dar labai gerai gimusiems rudenį arba įkurtuvėms arba kokia nors kita svarbia proga – vestuvėms, krikštynoms, palankynoms ir pan. – dovanoti medelius. Labai puikiai įprasmina tam tikrą įvykį – o paskui matai, kiek laiko praėjo, tokie kaip „milestone” gaunasi. Pavyzdžiui, mano dukterėčiai prieš kelis metus mokyklos baigimo proga dovanota obelis jau subrandina krepšį obuolių.

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X