Spinner
Kodėl verta rengti dovanų sąrašus
1

Turbūt daugelis yra darę pirkinių sąrašus. Kodėl jų reikia? Kad nusipirktum tai, kas reikalinga, kad negaištum laiko, kad sutaupytum pinigų, kad neskaudėtų galvos blaškantis parduotuvėje. Panašiai ir su dovanų sąrašais. Jeigu tavęs nuolat klausia, ko tu ar tavo vaikai nori dovanų, jeigu tu užklupta tokio klausimo, pasimeti irneprisimeni, ko nori ar ko reikia, jeigu tau kartais gaila bergdžiai dovanai išleistų pinigų – yra prasmės išmėginti dovanų sąrašus.

Išrinkti dovaną vaikų draugams – turbūt bene sunkiausia. Ne, tiesiog nupirkti dovaną – anaiptol nesunku, nueini ir nuperki. Sunku išrinkti dovaną, kurią įteikus vaikui nušvistų akys. O jeigu nenušvistų iškart – tai bent po gimtadienio, kai popieriai bus išmesti, dovanos išpakuotos ir dalis nugrūsta į šalį, kad tavo dovana būtų naudojama, mėgstama ir reikalinga. Juk daugumos darželio grupiokų ar klasiokų aš artimai nepažįstu, tik kelis artimiausius vaikų draugus.

Tuomet gavusi kvietimą, dažniausiai mamų, pasiteirauju, kuo jų vaikas domisi, kas jam patinka, gal turi kokių svajonių ar norų – bet labai retai gauni bent kiek dovanos parinkimą palengvinantį atsakymą. „Tinka viskas”, „Viskas džiugina”, „Nesirūpink”, – tokie būna tipiniai atsakymai. Nes atrodo, kad pasakęs užuominas žmogų apsunkini, o tokios idėjos, atvirkščiai, užveda ant kelio ir palengvina dovanos paiešką. Keletas minčių, kaip palengvinti žmonėms galvos skausmą išrenkant Jums ar Jūsų vaikams dovaną:

Mėnesį iki progos susėskite ir skirkite pusvalandį laiko. Tiesiog prisėsti prie kompiuterio, kai iki gimtadienio dar mėnuo, ir kol kas nereikia rūpintis dovana, tortu ir svečiais. Pagalvoti, kas  reikalinga, gal kažko trūksta. Galbūt vaikas jau išauga kedus ar marškinius, gal pižamos rankovės jau darosi per trumpos, gal jis vis klausia kada nupirksite naują komiksų knygą ar pamatysite naują kiną. Sudarykite sąrašą ir įdėkite nuorodas, kur tai galima nupirkti ir svarbią informaciją, pvz., dydį, spalvą. Internete krūva svetainių dovanų sąrašams kurti.

Surašykite, kas reikalinga. Žinoma, smagu gauti dar vieną naują nematytą Lego ar dar vieną naują mašiną ar lėlę, tačiau surašykite į sąrašą, kokius pirkinius vaikui ar sau planuojate artimiausiu metu: artėja mokslo metai – surašykite pirkinius mokyklai nuo penalo iki priešpiečių dėžutės, peržiūrėkite, kas bus reikalinga iš aprangos greitu metu – galbūt išauga marškinėlius ar trūksta šilto džemperio. Apgalvokite, kas praverstų vaiko būreliams: lankys krepšinį – reikės aprangos, batelių, kamuolio, krepšio, gimnastiką – lanko, juostos, triko, pravers specialus dėklas lankui. Pažiūrėkite, ko trūksta buityje – sulūžo stalinė lempa, nusidėvėjo gertuvė ar netelpa knygos į vienintelę knygų lentyną.

Pagalvokite, kas teikia džiaugsmo. Įkvėpimas nuo esamų hobių – iki galimų pomėgių. Svajojate išmokti fotografuoti? Galbūt pradžiugins jaunojo fotografo kursai. Mėgstate atsipalaiduoti masažuojama – nudžiugintų masažo dovana. Domitės interjeru – galbūt praverstų interjero žurnalo prenumerata. 

Kilus idėjai – pasižymėkite. Dažnai dovanos idėja šauna netyčia: draugė prasitaria, kad svajoja paskraidyti oro balionu, mama skundžiasi, kad visai išklero manikiūrinės žirklutės, pačios šeima vis neprisiruošia išmėginti kartingų – žymėkitės. Dukra krisdama jau praplėšė visas turimas tampres? Visos pirštinės po vieną? Įskilo kavinukas? Išdužo turimos taurės? Viską užsirašau. Susivedu į mobilią užrašinę ir norus – jeigu pamatau, kad kažkas praverstų, nudžiugintų arba jau būtinai kažko reikia. Tas pats ir dėl artimųjų, jeigu pastebiu, kad kažkas praverstų  – pasižymiu į dovanų sąrašiuką.

Paplepėkite ir tiesiog paklauskite. Kai iki progos dar yra laiko, tiesiog pakalbinkite vaiką, vyrą ar geriausią draugę apie svajones ir norus. Tegul išlieja širdį. O tada jau pagal svajones surašysite ir idėjas, ką galima padovanoti: norinčiam turėti sodą, kelinančiam išmokti naują kalbą, svajojančiai apie namų tvarką ir pagamintą vakarienę ar pan.

Prie kvietimo į gimtadienį galite įdėti tokį sąrašėlį palengvindami dovanos paieškas. Arba jeigu labai kuklinatės  nuorodą išsiųsti tik tiems, kas pasiteiraus dėl dovanų idėjų. O jeigu ir tam kuklinatės  – peržiūrėję tokį sąrašą bent jau nepasimesite, kai paklaus dėl dovanos, ir turėsite minčių, kaip svečiams padėti išspręsti šį rūpestį.

Žinoma, visada bus maloniausios išieškotos dovanos ir staigmenos, kai žmogus pats galvoja apie mus ir tarsi skaito mūsų mintis, o jas perskaitęs mus nustebina. Bet kadangi skaitančiųjų mintis pasaulyje ne tiek ir daug – padėkime jas perskaityti mokantiems tiesiog skaityti.

Linkiu lengvumo,
Gitana

1

  1. […] laiko ir pasirenkite vaiko dovanų norų sąrašą – trokštami žaidimai, knygos, žaislai, drabužiai, pramogos. Dažnai svečiai šito […]

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X