Spinner
5 stalo žaidimai 5-mečiui
0

Stalo žaidimus vertinu kaip itin vertingą dovaną. Jei neprašauni ir pavyksta nupirkti įdomų žaidimą, jis visada pasiteisins ir nudžiugins jį gavusįjį – tiek vaiką, tiek suaugusį. Mano vaikų lentynoje nepasiteisinusių žaidimų nėra. Su visais jais yra žaidžiama. Be abejo, yra favoritai.

Stalo žaidimams, mano nuomone, reikia sulaukti tinkamo amžiaus maždaug 5-7 metų, kai tas begalinis noras laimėti ir nelikti paskutiniuoju yra kažkiek žmogučio suvaldomas ir žaidimo lenta bei jos figūrėlės lieka ant stalo iki žaidimo galo. Žinoma, mažiesiems taip pat galima rasti gerų stalo žaidimų – paprastai reikia dairytis tų, kurie sukurti koooperacijos, o ne konkurencijos principu, bet apie juos kitą kartą.

Kaip aš atrandu tinkamus žaidimus? Dažniausiai perku tuos, kurie jau būna įvertinti ir apdovanoti kaip vieni geriausių žaidimų, kažkas juos rekomenduoja arba rinkoje yra tiek seniai, kad įrodė esą verti dėmesio. Kitaip galima lengvai paklysti žaidimų gausoje. Be klasikinių Carcasonne, Ticket to Ride, Alias, Dobble, Uno ir kitų, yra begalės žaidimų smagiems rudens ir žiemos vakarams. Šįkart iš savo vaikų kolekcijos išrinkau 5 Jūsų dėmesiui.

Kadangi stalo žaidimai auga kartu su vaikais,  šiame įraše kalbėsiu apie 5-8 metų vaikams tinkamus žaidimus, nes jie vis dar tinka mano vyresnei trijulei. Augant vaikams, be abejonės, auga ir žaidimai.

Šiuo metu visiškas mūsų šeimos favoritas yra Carcasonne Junior (24,99 eur), bet apie jį jau neseniai rašiau čia, tad nesikartosiu, bet tik dar kartą nepatingėsiu rekomenduoti. Puikus vakaras su kakava garantuotas. Tik atsargiai, neapliekite žaidimo lauko įsismarkavę grobstyti žemes :).

carcasonne junior
carcassone junior

Kitas smagumas – Tarakonai virtuvėje (Bugs in the Kitchen – ang., Kakerlakak – vok.) (19,99 eur). Čia turiu pasakyti, kad stalo žaidimus, ypač besiruošdama Kalėdų laikotarpiui, mėgstu atsisiųsti iš Vokietijos amazono. Tad ir dalis nuorodų bus į ten – šiuo metu tikrai geros žaidimų kainos ir tikrai spės atvykti iki Kalėdų. Žinoma, šiuos žaidimus galite rasti ir Lietuvos rinkoje, bet man pavyko tik skelbiu.lt portale.

Taigi grįžtant prie lakstančio tarakono, šis žaidimas tinka nuo 5 metų iki begalybės. Pagrindinis žaidimo veikėjas – judantis Hexbug tarakonas, kuris ieško išėjimo link gardėsių. Žaidėjo tikslas, formuojant labirintą, prisivilioti vabalą į savo gardelį. Labirinto praėjimai statomi iš prie žaidimo dėžės pritvirtintų šaukštų, peilių ir šakučių, kurie yra sukiojami pagal tai, kas iškrenta kauliuke. Emocijų būna daug, riksmo dar daugiau. Čia reikia greitai reaguoti, nes situacija keičiaisi po kiekvieno ėjimo ir vyksta nenuspėjami dalykai. Šis žaidimas dėl smagumo, klyksmo ir sėkmės.

Spinderella (19,98 eur) – dar vienas kritikų apdovanotas kaip geriausias vaikų žaidimas 2015-aisiais. Jo tikslas – savo skruzdėlytes saugiai pervesti per mišką ir nebūti suėstoms vorų. Bet tai nėra tiesiog vaikščiojimas per langelius. Čia jau reikia įjungti logiką ir strategiją: vaikas turi rinktis vieną iš galimybių. Žaidimas vyksta dvejose plokštumose, yra vizualus ir judantis – reikia stumdyti tiek vorus, tiek skruzdes ir melstis, kad tik priešininkui per daug nepasisektų. Labai rekomenduoju.

Robot Face Race (17,95 eur) – pastabumo žaidimas. Gan greitai išpopuliarėjęs ir galbūt daugumai jau žinomas. Čia jau žvitrios akies ir greitos reakcijos reikalas. Beje, pastebėjome, kad kuo dažniau žaidi, tuo labiau lavėja toji reakcija, prisideda atmintis, kad kažkur jau mačiau tokį veidą ir rasti darosi vis paprasčiau. O mintis ta, kad žaidimo „ruletė“ išmeta roboto veido, akių, burnos ir nosies spalvas ir reikia rasti būtent tokį veiduko derinį. Pirmasis radęs, uždengia robotuką savuoju žetonu. Laimi tas, kuris greičiausiai išnaudoja savuosius 5 žetonus uždengęs veidukus.

Flosen Hoch (17,49 eur) – žaidimas su gražia ir tvirta žaidimo lenta, kurioje „plaukioja“ skirtingų spalvų bei ilgių žuvelės. Tam, kad tavasis pingvinas galėtų sėkmingai keliauti pirmyn – privalai ištraukti reikiamos spalvos žuvį. Spalvą nustato metamas kauliukas. Žinoma, kuo ilgesnę žuvį ištrauksi – tuo toliau nukeliausi, nes ėjimas matuojamas jos ilgiu. Šiame žaidime lavinama atmintis, nes ištraukus po žuvį, žaidėjai jas vėl sumeta į „jūrą“. Turintys gerą atmintį jau gali prisiminti, kur kokia žuvis kybo ir ištraukti reikiamą kitu ėjimu. Šioje „jūroje“ galima taip pat puikiai ištraukti ir žuvies griaučius (teks likti vietoje) arba visada sėkmingąją žuvį vaivorykštę, kuri tinka bet kokiu atveju.

Linkiu dovanoti stalo žaidimus apgalvotai – tada jie nebus vienkartiniai. Ir kurkite šeimos tradicijas. Nuskambės gal ir banaliai, bet tai puikus vaikų ir tėvų laikas drauge bei geros emocijos. O aš labai džiaugiuosi, kad vaikai auga, jų žaidimai taip pat, kad jie artėja prie didžiųjų žaidimų, kai galėsime prie stalo praleisti ir valandą kitą.

Su meile, Renata
 

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X