Spinner
Kvepiantys ir valgomi žolynai
0

Perkopus per 30, pradėjus skaityti „Svetimšalę” ir aplink girdint, kad pievose bei daržuose auga daug daugiau gėrio nei agurkas ir pomidoras, pradėjau domėtis įvairiais žolynais. To įkvėpta prieš keletą savaičių išsiruošiau į „Žolynų namus” trumpai edukacijai apie valgomus žiedus ir augalus iš tradicinio lietuviško gėlių darželio.

Veiksmas vyko Barūnėlių kaime, autentiškoje sodyboje, kurią šeimininkai po truputį restauruoja. Tąkart labai didžiavosi atnaujintu ir restauruotu rūsiu, kadaise naudotau vietoj šaldytuvo. Dabartiniai šeimininkai dar jį „pamimpino”, pridėdami antresolę svečiams suguldyti ir pridėdami uždarą prieangį augalams daiginti.

Taigi senoji troba su žemomis ir plačiomis durimis (sako, tokios buvo reikalingos sklandžioms laidotuvių procesijoms), o joje 8 žmogėnai, atvažiavę susipažinti su valgomomis žolelėmis. Tame tarpe ir aš. Ant grindų puokštė augalų, kuriuos ką tik visi kartu suskynėme įspūdingos įvairovės darželyje. Kvapų gausybė – kai kurie pasimiršta, bet tie artimiausi širdžiai išlieka. Pavadinimų gausa: katžolė, juozažolė, bobramuniai, agurklės, vaistinis skaistenis, lofantai… beveik be pabaigos. Visi jie valgomi, tinka patiekalams gardinti ir puošti. Našlaitės, levandos, piliarožės ir dar tuzinas SKANIŲ! gėlių…

20170819_132353
Juozažolė

Buvo labai įdomu ir naudinga. Be to, vyko kelios dirbtuvės. Pirmosios metu, gaminome sumuštinius su valgomais žiedais, sėklomis, prieskoniais. Antrosios buvo skirtos dovanai iš džiovintų pievų grožių kurti. Labai moteriški dalykai – rodos, kad tarp tų kvepiančių sausų puokščių paskęstum ilgoms valandoms.
20170819_143305
Valgomi žiedai: agurklė, našlaitės, katžolė

Tą Lietuvos pievomis kvepiančią sausų augalų dėželę skyriau sūnui, kurio gimtadienis buvo už kelių dienų. Ją atidaręs sūnus vis uostė ir uostė ajerus, bitkrėsles, levandas, vaistinį šalaviją, kanadinę rykštenę. Galiausiai – pasidėjo prie lovos. „Mama, o tu tikrai čia pati padarei? „, – paklausė ir užmigo jau septynerių.
Seminaras „Žolynų namuose” puiki dovana mėgstantiems žolynus, gamtinę žemdirbystę, senuosius augalus ir daržo naujienas mūsų klimato zonoje. Čia rasite artimiausius jų renginius.
Su meile, Renata
 

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X