Spinner
Kodėl klonuojame Kalėdas?
1
Gitana portretas Kalėdų mintys

Kalėdos darželyje. Kalėdos mokykloje. Kalėdos šokių būrelyje. Kalėdos kitoje mokykloje. Kalėdos darbe. Kalėdos su draugais. Galiausiai – šeimoje. Gal dėl to toks stresas daugelį apima laukiant pagrindinės metų šventės – Kalėdų namuose ir su artimiausiais žmonėmis. 

Kažkada Kalėdų šventė mokykloje ar darželyje būdavo proga parodyti vaikams, o tėvams pasidžiaugti tuo, ko vaikai išmoko per metus, o Kalėdų senelis – tik finalinis akcentas. Suprantu, jeigu būrelis ar įmonė nori pasidžiaugti ir padovanoti šventę savo svečiams. Bet dažniausiai juk tėvai užsako ir susimoka už šventes – tad iš kur atsirado tas poreikis šventę švęsti kelis kartus, nesuprantu.

Taip, vaikai laukia Kalėdų senelio – bet juk jis ateina į namus, palikdamas dovanas po eglute. Kas sugalvojo, kad jis turi ateiti dar bent sykį kitą? Man regis, “padaugindami” kalėdų – sumažiname Kalėdų džiaugsmą. Tą stebuklo laukimą, kai pamažu, kasdien atverdamas po naują Advento kalendoriaus laukelį, tu vis lauki tos svarbiausios metų dienos. Kai tiki – kad įvyks kažkas šilto ir gero. Juk susirinkti visa šeima, smagiai leisti laiką, skanauti įvairius valgius, juokauti, bendrauti, išpakuoti gautas dovanas – irgi stebuklas. O susirinkti ir pasidžiaugti buvimu bendruomenėje – būrelio, darželio, klasiokų ar pan. – tam Kalėdų laukti nereikia. 

Žinoma, kai jau yra susiklosčiusi tradicija – ją pakeisti sunku. Nes vaikai lygina vienas su kitu, pas tave buvo – pas mane nebuvo. Tau atnešė tą – man aną. Nes būreliai stengiasi pranokti vienas kitą. Bet pamažu pamažu suprantant, kad didelės vertės iš to negauname – gal keisis ir įpročiai. Gal rasis daugiau progų pasibūti bendruomenėse nesugrūdant visko į, rodos, vienintelį tam tinkamą metų mėnesį.

Mano draugė Renata išvyko gyventi į Vieną ir nustebo – jog ten nėra to prieššventinio chaoso, kai visur reikia suorganizuoti kalėdų šventimą – kai vaikų 4, chaosas pasidaugina iš keturių:) O atsisakius bereikalingų renginių, lieka daugiau laiko ramiai pasiruošti Kalėdų šventei namuose, pasipuošti eglutę, daugiau laiko skirti žaidimams su vaikais, kepti meduolius ar tiesiog žiūrinėti papuoštas egles ir miestą. 

Gal ir mes kažkada po nepriteklių laikų pagaliau “atsidžiaugsime” klonuotomis kalėdomis ir tuomet vienintelės mūsų Kalėdos bus tikrai ypatingos. 

Šilčiausi linkėjimai,

Gitana

1

  1. Renata Jakimavičienė 21 lapkričio, 2019 Reply

    Išties, mums visiems taip patinka Kalėdos,kad negalime jų sulaukti ir švenčiam in advance   Vaikai apiberiami krūvom dovanų dovanėlių iš tėvų kišenės. Net būreliai organizuoja šventę tėvų piniginės sąskaita. Ir darbdavių tokių teko sutikti. Renginiai dubliuojasi, bėgioja žmonės iš vienų į kitus, nes juk visur reikia nueiti.

    Bet kaip atburti šį amžiną ratą? Aš galvoju, kad nuo lopšelio turėtų būti užsukta karuselė, kad Kalėdų laukimas įstaigose baigiasi gražiu Advento renginiu, be jokių dovanų, karnavalų ir įtampos. Žinoma, tai turėtų būti sutarimas visoje įstaigoje. Žinau, kad tokių yra.

    O aš tikrai turėsiu šiemet daugiau laiko namų puošybai, sausainių kepimui ir dovanų pakavimui. Jokių karnavalų, jokių rinkliavų, jokios organizacijos. Keep it simple!

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X