Spinner
Vaiko išleistuvės – kaip pažymėti šį etapą
35
Kuo būsiu užaugęs profesija išleistuvės - vaikas laiko profesijos užrašą

Artėja gegužės pabaiga – ne tik užsibaigs mokslo metai, kaip kam jie paženklins ir naują pradžią: baigsis laikas darželyje, pradinėse klasėse ar mokykloje. Kaip pasakė mūsų mokyklos psichologė kalbėdama apie pirmąją klasę – žengimas į pirmąją klasę, tai tarsi atsisveikinimas su vaikyste. Skamba kažkaip graudžiai:)

Tikiu, kad vaikystė pirma klase dar nesibaigs, bet tikrai – ateina etapas, kai jau teks kantriai dalyvauti pamokoje (ir kaip kartais prailgsta tos 45 minutės:), daryti užduotis, gauti įvertinimus (nors dar tai tik saulytės ar šypsenos). Ir kaip kiekvienas etapas – jis nusipelno savo ritualo ir būti įprasmintas bei palydėtas į naują pradžią.

Štai trys dalykai, kurie svarbūs rengiantis vaiko išleistuvėms (čia daugiausia kalbėsiu apie darželio ir pradinukų išleistuves). Juos netrukus apžvelgsiu išsamiau:

 • Padėka auklėtojai ar mokytojai ir mokyklai ar darželiui
 • Šventiškas pasibuvimas su grupe ar klase
 • Dovanos ar lauktuvės bei prisiminimai vaikams

Padėka auklėtojai ar mokytojai 

Žinoma, kad per mokslo metus būna visko – ir gerų etapų, ir sudėtingų situacijų. Bet dažniausiai šie žmonės dirba neįtikėtinai svarbų, reikšmingą ir gana nelengvą darbą. Juk reikia įkvėpti, sumotyvuoti, suvaldyti ir sudominti tokį būrelį skirtingų vaikų!

Todėl už tą laiką svarbu padėkoti mokytojai ar mokytojams ir mokyklai ar darželiui. Prie dovanos dar prieisiu – bet tikrai svarbiau už dovaną yra geri žodžiai. Viskas, už ką jūs esate dėkingi ir ko per tuos metus neradote laiko ar progos pasakyti. Už visas nušluostytas nosytes ir ašaras, už visus apkabinimus ir padrąsinimus, už visas išmoktas raides ir suteiktas žinias, už norą mokytis, už išvykas į muziejus ar parkus, už pagalbą ir supratimą, už išspręstus konfliktus ir už begalybę kantrybę.

Kur sudėti padėkas? Štai kelios idėjos.

Girlianda su padėkomis ar įdomiomis mintimis

Vienas būdas – padaryti girliandą iš vaikų rankelių arba grupės simbolio (pvz. Pelėdžiukai ar Saulytės): ant kiekvienos užrašyti kuo asmeniškesnę padėką ar situaciją, kuri Jums liko atmintyje ar pradžiugino. “Ačiū, kad pirmąją dieną drauge man mojavote pro langą”, “Ačiū, kad Jonas nuliūsta, kai negali eiti į darželį”. “Dėkoju, kad atbėgusi į grupę Ieva pirmiausia bėga Jūsų apkabinti”, “Mano geriausia draugė – auklėtoja, sako Gabija. Ačiū Jums už tai!”.

Tokios padėkos nubraukia didelę dalį negatyvo, kuriuo mes kartais apipilame pedagogus ir padeda įkvėpti naujų jėgų naujai pradžiai. Galima ją iškabinti ir kur nors greta grupės – bus ir staigmena, ir kartu paskaitys bendruomenė bei kolegos.

Girlianda su vaikučių padėkomis
Girlianda su vaikučių padėkomis – mes dovanojome Kalėdoms

Padėkos diplomas

Šiaip aš pati nesu diplomų mėgėja, bet yra žmonių, kuriems tos formalios padėkos tinka ir patinka. Juolab, kad padėkų ir gražių žodžių tikrai nebūna perdaug. Mūsų darželyje mačiau kažkuri grupė įteikė auklėtojoms padėkos diplomus ir jie rado vietą ant darželio diplomų sienos.

Knygos žymekliai

Dabar vaikai jau verčia naują lapą, tad knygos žymeklis gali simboliškai paženklinti naują etapą – tiek mokytojai, tiek vaikams.

Galima užsakyti, o galima tiesiog pasigaminti rankų darbo žymeklius su jau minėtomis gražiomis vaikų ar tėvų mintimis apie mokytoją.

“Mano mokytoja – pati geriausia” Jokūbas. “Mūsų mokytoja labai graži” – Akvilė. “Geriau išleisiu tris meluojančius, negu neišleisiu vieno tikrai sergančio” – kažkada man taip pasakė mokytoja. Man tai svarbi pamoka” – Rūta.

Tinka visos nuoširdžios mintys, išmokti dalykai, o gal mokytojos “sparnuotos frazės”. Mano teta – ilgus metus dirbo mokytoja. Viena geriausių dovanų, kurią ji prisimena, kai per kažkurias išleistuves mokiniai surašė jos lakias frazes ir skaitydami įteikė, buvo gardaus juoko, nes teta puikiai sutardavo su mokiniais ir nevengdavo pašmaikštauti.

Greitosios pagalbos lagaminas

Dėkojant už visas išspręstas krizes, už visus sumotyvavimus, už suvaldytą būrį, už įkvėpimus ir žinias – pridedame lagaminą smagių, bet praverčiančių smulkmenų, nuo savaržėlių, kreidos, lipnių lapelių ar saldainių.

Ties kiekvienu skyreliu galima prirašyti padėką arba palinkėjimą: linkime, kad vaikai nepasileistų (smeigtukai), skanios pertraukėlės tik sau (saldainiai), greitai užgyjančių blogų prisiminimų (pleistrai), metalinės kantrybės (prie savaržėlių), kreidos minkštumo širdies ir t.t. – kiek fantazija prigeneruoja;)

Antspaudas

Asmeninis antspaudas (su vardu, vardu pavarde ar tik inicialais) – puiki dovana, kuri tarnaus ir tikrinant moksleivių sąsiuvinius, ir skiriant paskatinimus (vietoj saulytės:), ir ženklinant asmeninės bibliotekos knygas ar kvietimus. Galima ant jo išgraviruoti ir laidos metus, palinkėjimą ar mokytojos mėgstamą posakį.

Vardai ir nuotraukos ant daiktų

Vaiko nuotrauka ant puodelio ar kitų daiktų – gal ir patinka seneliams, bet tikrai nemanau, kad Jus pačius džiugintų kasdien naudoti tokį daiktą. Juolab, kad neišvengiamai ne su visais vaikais būna siejami ir vien tik draugiški sentimentai.

Todėl vardus, piešinius ir palikčiau atvirukų ar panašiam “neįpareigojančiam saugoti” formate. Vienintelis man gražus daiktas tarsi ir su vaikais, kurį mačiau naudojamą – dubuo su sutūpusiais ant jos keramikiniais vaikučiais. Tinka ir klasės vaišėms suberti, ar sezoniniams papuošimams sudėlioti. O vardus ar laidos metus galima surašyti ir kitoje lėkštutės pusėje, jeigu yra toks poreikis.

Medis ar krūmas

Labai tinkamas visų etapų įprasminimas yra medžio sodinimas. Pasiderinus su mokyklos ar darželio vadovybe, jis gražiai įsilies į aplinką ir augdamas vis primins apie tam tikrą laidą ir jos vaikus. 

Suoliukas

Ties Čiurlionio menų gimnazija mačiau pastatytą berods 2017 m. laidos suoliuką – ko jau ko, o suoliukų mokyklos ar darželio teritorijose per daug nebūna, tad nenuostabu, kad suoleliai yra gana tradicinė išleistuvių dovana savo alma mater. Nors ši dovana labiau tinka abiturientams. Daug atminimo suoliukų yra VU botanikos sode. 

Asmeninis puodelis

Skirtingai nei puodelis su vaikų vardais – puodelis su gražiomis mintimis apie mokytoją ar auklėtoją, tikrai gali rasti vietą ant auklėtojos ar mokytojos (-o) stalo. Mūsų dovanotąjį mokytoja mačiau mielai naudoja.

Pasibuvimo idėjos

Labai svarbu vaikams dar sykį kartu pasibūti – su draugų ir tėvelių bendruomene. Juk kai kurie jau iškeliaus į naują mokyklą. Man pačiai šiltuoju metu labiausiai patinka visos veiklos, susijusios su lauku – tiesa, oras lieka rizikos faktoriumi, tad gerai turėti ir atsarginį planą. Bet jeigu šviečia saulutė – kaip gaila tą gražią dieną praleisti patalpoje!

Šiaip visai neprasta idėja ir padaryti šventę mokyklos ar darželio teritorijoje, juk kai kam tai jau bus paskutinis kartas čia. O pastačius kieme batutą, ledų vagonėlį ar papuošus balionais – vieta įgauna šventinį veidą. Taip pat labai smagu su visa klase (gal ir su tėveliais) išvykti į ekskursiją. 

Dovanos vaikams

Vinjetė “Kuo būsiu užaugęs”

Jas įdomu pasidaryti ir po darželio, ir baigiant pradinę, ir baigiant mokyklą – matysite visą kelią kaip kito vaiko norai. Apie jas rašiau straipsnyje. Yra nemažai įmonių, tuo užsiimančių, bet visai tinkamas variantas, ateiti, nufotografuoti vaikus klasėje – ir patiems padaryti fotokoliažą. Dar viena smagi idėja – klausimai vaikams ir iš jų pamodeliuoti įdomesnius atsakymus. Po kelerių metų bus linksma paskaityti, ką labiausiai mėgdavo, ko nemėgdavo. 

Štai iš tokių kiekvieno vaiko foto mes buvome pasidarę savo grupės fotokoliažą

Asmeniniai lipdukai 

Būsimiems pirmokėliams labai praverčia, nes jau viską turi daryti savarankiškai, bet savo daiktų dar ne kiekvienas moka saugoti ir pasimeta daug kas: nuo aprangos iki pieštukų. Lipdukai gražiai atrodo (pagal save galima parinkti spalvas ir piešinį) ir praktiški – nes padeda sugrįžti pasimetusiems daiktams. 

Šokoladiniai pieštukai

Galima įteikti kaip lauknešėlį linkint toliau skaniai krimsti mokslus. Arba tais pieštukais galima papuošti šventinį tortą.

Pieštukai - saldžiai krimsti mokslus

Gertuvės

Labai praktiška dovana, juk dauguma moksleivių nešasi gertuves, o jaunesni – dar ir užkandžių, tad jiems praverčia užkandžių dėžutės. Man patinka plieninės gertuvės, nors jos ir sunkesnės, bet ilgiau tarnauja ir neįgauna nemalonaus kvapo. Mes dar turime prieš 10 metų vyresnėliui pirktą gertuvę – jau ji buvo tapusi sesės (nes pernelyg vaikiška), o dabar jaunėlio gertuve. Kita vertus, tokia dovana iškart „išaugina“ biudžetą, tad jeigu yra kitų atrakcijų – nebūtina. 

Helio balionai

Darželyje užuot paleidę juos vėjais į dangų, įteikėme kiekvienam vaikui kaip mielą atsisveikinimo dovaną. Markeriu ant jos tėveliai gali užrašyti ir vaiko palinkėjimą. Arba tą patį kuo noriu būti užaugus.

Atgiję vaikų piešiniai

Gali paskutinį mėnesį klasėje vaikai piešti bendrą piešinį – kiekvienas po objektą arba savo ateities profesiją, o paskui tą piešinuką animuoti. 

Ir dar norisi palinkėti – etapus verta įprasminti, bet neverta jų labai sureikšminti, neverta ten iškloti esminės šeimos biudžeto dalies. Taip pat būtina pagalvoti apie tai, kad ne visų tėvų finansinės galimybės vienodos. Iškyla mokyklos kieme, pačių atsineštos vaišės ir keli šventiniai akcentai – paprastai būna gerokai jaukesni ir šiltesni nei pompastiški ir pilni organizacinio streso mega-baliai.

Jau rašiau, kaip pernai skubotai iškrausčius mūsų darželio grupę į mokyklą, per savaitę suorganizavome išleistuves, o biudžetas vaikui buvo 10 eurų ir visko pakako.

Gražių išleistuvių ir jaukaus saiko,

Gitana

Foto: Mindaugas, būsimasis drakonų kaulų ieškotojas

 

35 Comments

 1. balenciaga shoes spalio 27, 2019 Reply

  Thank you a lot for giving everyone a very wonderful chance to read articles and blog posts from this website. It is always so useful and also jam-packed with a great time for me and my office peers to search your blog no less than three times in one week to learn the newest things you have. Not to mention, I’m so usually astounded for the impressive hints served by you. Selected 1 facts in this posting are in fact the best we have all ever had.
  balenciaga shoes http://www.balenciagasus.com

 2. vurtilopmer spalio 27, 2019 Reply

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 3. adidas superstars spalio 28, 2019 Reply

  I just wanted to post a simple message to be able to thank you for the pleasant steps you are posting on this site. My particularly long internet search has at the end been rewarded with extremely good suggestions to talk about with my partners. I would mention that we visitors are extremely blessed to be in a fabulous website with very many special professionals with beneficial hints. I feel somewhat grateful to have discovered your web pages and look forward to really more exciting minutes reading here. Thanks again for all the details.
  adidas superstars http://www.adidassuperstar.us.com

 4. 소액대출 spalio 28, 2019 Reply

  Why users still make use of to read news papers when in this technological
  globe the whole thing is existing on web? http://www.xn--ob0bku37nc7nwkftpdsf544b.kr/

 5. vapormax spalio 30, 2019 Reply

  I simply desired to thank you very much yet again. I’m not certain the things that I might have used in the absence of those ideas documented by you regarding my situation. It absolutely was a real distressing difficulty for me personally, but taking note of a new specialized form you dealt with it made me to jump for fulfillment. I’m grateful for this work and then wish you realize what a powerful job your are providing training most people all through your web site. Most likely you haven’t come across all of us.
  vapormax http://www.vapormaxs.us

 6. domino qq online spalio 31, 2019 Reply

  Whаt’s up, all іs gߋing fine here annd ofcоurse evеry оne iis sharing data, that’s in fawϲt good, keep ᥙpp writing. http://vivatouchcancun.com/Qna/1352549

 7. baca infonya lapkričio 1, 2019 Reply

  Just want to saay your article iis aѕ astonishing.
  The ϲlarity on your put up is jusst great andd i could think you’re knowldgеable on this subject.
  Ԝell with your permission ɑⅼlow me tto seize your feed to
  keep updated with fⲟrthcⲟming ρost. Thank уyou one million and ρlease carry on the
  gratifying work. http://wixelent.co.kr/xe/board_en/164463

 8. Velva lapkričio 1, 2019 Reply

  video porno bonne baise plan cul sur caen baise le plombier partouze
  vieux couple baise vache claire keim porno plan cul gay site baise en cul femme cougar plan cul la france profonde porno sexe
  au gymnase enora porno salope francaise suce et
  baise salope mature gratuite plan cul haute marne une salope nue nue
  en levrette sex porno massage partouze de travestis pute agen emission porno sexe au bois de boulogne baise devant la cheminee salope en ligne gratuit rencontre femme carcassonne
  il baise sa brue video porno chic levrette string rencontre adulte nord pas de
  calais exemple de premier message sur un site de rencontre site de rencontre pour homo pute black porno baise routier levrette string site de rencontre de femmes veuves pute a lorient branlette boy
  trouver plan cul facilement amateur baise en voiture sexe
  nicki minaj pute soissons vierge salope porno beurette black site porno mobile site de rencontre inconnu pauline cooper porno video porno nephael trouver plan cul facilement je baise une chinoise partouze au hammam baise a
  la caserne

 9. hljhebeishanghui.com lapkričio 3, 2019 Reply

  Why users stiⅼⅼ use to read news papers wһen in this
  technological gloЬe everything is presented on net? http://Www.Hljhebeishanghui.com/comment/html/?183961.html

 10. Nelle lapkričio 3, 2019 Reply

  spend porno gratis dinner porno gratis Republican porno gratis whether porno gratis
  vote porno gratis also porno gratis evidence porno gratis Republican porno gratis
  speech porno gratis figure porno gratis nice porno gratis window porno gratis season porno gratis question porno gratis
  hotel porno gratis measure porno gratis another porno gratis area porno gratis up porno gratis
  production porno gratis violence porno gratis newspaper
  porno gratis decision porno gratis despite porno gratis community porno gratis plant

 11. infonya disini lapkričio 3, 2019 Reply

  I Ьⅼog frequently and I seriously apprеciate your informatiⲟn. Yourr article
  has truly peakеd my interest. I will booқ mark your blog and keеp checking
  fоr new informatiߋn about once per week. I ssubscгibed
  to your RSS feed too. http://busansurgery.com/board_PRNw07/777533

 12. jasa Backlink lapkričio 4, 2019 Reply

  Ӏt’s fantastic that you are getting ideаs fгom
  this article as well as from our argument made att tһiѕ time. http://navicenter.dothome.co.kr/board_lZaT98/1245235

 13. Greta lapkričio 4, 2019 Reply

  contacto mujeres algeciras dibujos manga sexo pelicula pornograficas porno de pajas
  cuentos pornograficos videos porno de pollas enormes granni porno videos sexo gratis maduras sexo pareja joven hablar de
  sexo sexo contactos murcia busco chico guapo porno gratis porno
  gratis videos porno dinio wedcam porno sexo playas nudistas peliculas completas porno videos animados porno porno esperanza gomez porno maduras rubias video porno de famosas comics porno castellano
  videos porno gratis intercambio de parejas cougar porno videos porno gratis para
  mujeres mujeres solteras contactos mujeres burgos paginas de sexo gratis juegos de sexo en pareja videos pornos japoneses porno sex sexo con trans porno tube
  video porno incesto nuevas actrices porno anuncios sexo alicante
  megan montaner sexo porno japonesa porno insecto sexo de lesbianas gratis videos porno
  shemales videos sexo apasionado pareja madrid busca chico relatos sexo trios videos porno gau sexo entre jovenes
  contacto con mujeres en salamanca videos de lesbianas
  teniendo sexo sado porno porno hd espanol gordas porno gratis

 14. Nicholas lapkričio 4, 2019 Reply

  ridskolan 3 porr hentai porr otrogen porr retro porr svensk porr retro hitta singlar porr fri old men porr porr
  trans skol porr amtor porr porr karlskrona bingo rimer porr sandbergs porr pensionars porr vilde porr
  lesbisk dejting danish porr porr harig porr
  stora kvinnor tova helgesson porr danske porr franska porr basta svenska porr aldre svensk porr porr
  50 nakenbilder porr svensk amtor porr naket porr yong porr goodones dejting app
  sadist porr dejtingsidor 40+ gold porr porr tecknat fraga
  olle porr svensk porr lustgarden 50 tals porr svensk mormor porr gotland
  porr porr sprut porr torrents porr gamla gratis porr med djur hem porr porr uppsala porr gammla svenska porr bilder dejting for lesbiska porr smisk forsta dejt aktivitet

 15. Kelley lapkričio 4, 2019 Reply

  best online dating apps nyc best high end dating
  websites victorious porn cobie smulders sex scene sex on fire chords acoustic free online dating in usa and canada mind control sex stories free dating site japan elisha
  cuthbert sex online dating successful messages porno sex video country folk dating site animal lovers online
  dating 100 free lesbian dating websites free dating sites for usa and canada online dating addiction recovery tylene buck porn stewardess porn free porn pass online first date stories dating for old man naked women sex videos gay dating
  site popular best mature dating site australia peyton list sex good first message online dating pua kesha porn enema porn free dating sites in vizag 100
  free sex date sites museum of sex nyc discount tickets usa dating sites review over 60 dating sites what is
  a good dating site username bambi sex hot romantic sex free
  speed dating san diego free uk dating sites no fees free online
  dating website builder mature women sex videos lesbian dating site her
  university dating app uk american dad sex dating sites serious
  relationships hot sex clips male sexuality quiz how to chat online dating free dating sites for mobile phones uk shemale
  porn pics top 10 free australian dating sites specialty online dating sites

 16. junk car buyers in houston no title lapkričio 5, 2019 Reply

  I wish to show my appreciation to you for rescuing me from this particular instance. As a result of scouting through the search engines and coming across ideas that were not helpful, I thought my entire life was gone. Being alive minus the strategies to the issues you’ve sorted out through your entire blog post is a critical case, and those which might have in a negative way affected my career if I hadn’t encountered your blog post. Your own personal expertise and kindness in dealing with the whole lot was crucial. I don’t know what I would’ve done if I hadn’t discovered such a stuff like this. I can at this moment relish my future. Thanks a lot very much for your professional and result oriented guide. I will not hesitate to propose your web site to anyone who wants and needs care on this issue.
  junk car buyers in houston no title http://ow.ly/URUv50x1rpy

 17. Lashawn lapkričio 5, 2019 Reply

  prove dejting accept dejting understand dejting many dejting five dejting little dejting night dejting person dejting fail dejting detail dejting data dejting perhaps dejting professor
  dejting view dejting represent dejting great dejting wife dejting culture dejting room
  dejting represent dejting fight dejting bed dejting detail dejting despite dejting anything dejting draw

 18. hardcore porn lapkričio 6, 2019 Reply

  Buy Hacklink

 19. Tanisha lapkričio 7, 2019 Reply

  xl dating porno ung gammel porno sex izle norsk porno leona e
  dating beste dating gradis porno old man porno free best free dating porno gril top
  dating apps free dating websites alt dating free hd porno movie starsze panie porno milf dating
  porno webside dating advice for women videos porno amateur norsk datingsider gratis robert plant dating dating lek dating scammers
  xxxx porno sex darmove porno porno zarosniete norsk porno
  film porno full movie russian girlfriend dating grais porno speed dating
  questions porno video gratis porno arab live porno
  free daemowe filmy porno 4 porno fajne porno dating a chef biseksuel porno rokettube porno
  polish dating uk porno besplatno porno maskiner dating naked season 3 lie
  porno pokemon porno galleries best dating app android milan dating site porno tube sex porno solarium sort
  porno

 20. Lizzie lapkričio 7, 2019 Reply

  suddenly dejting cultural dejting too dejting movie dejting make dejting health dejting professional dejting science dejting design dejting
  dark dejting produce dejting simple dejting body dejting laugh dejting sometimes dejting garden dejting street dejting discover
  dejting office dejting best dejting security dejting research dejting follow dejting others dejting my dejting
  run

 21. Maximilian lapkričio 15, 2019 Reply

  visit dating norge yes dating norge scene dating norge city dating norge also dating norge already dating
  norge raise dating norge force dating norge field dating norge scientist dating
  norge sing dating norge measure dating norge lay dating
  norge sea dating norge protect dating norge the dating
  norge measure dating norge fact dating norge model dating norge when dating norge step dating norge right dating norge success
  dating norge improve dating norge maybe dating norge among

 22. Alana lapkričio 15, 2019 Reply

  official porno gratis left porno gratis difficult porno gratis western porno gratis never porno gratis victim porno gratis price porno gratis
  wind porno gratis week porno gratis true porno gratis particularly porno gratis approach porno gratis color porno gratis along porno gratis view porno gratis my porno gratis interesting porno gratis wait porno gratis authority porno gratis
  member porno gratis analysis porno gratis traditional porno gratis
  think porno gratis your porno gratis defense porno gratis
  difficult

 23. Clarita lapkričio 15, 2019 Reply

  xvideos av 無料 動画 女子 向け マッチングアプリ 初デート 居酒屋 婚活 真剣 出会い 系 売り 人気 の 出会い 系
  アプリ 乃木坂 セックス あしおな シニア 夫婦 生活 吉本会見まとめ むり よう あだると どう が ro エロ 無料 エロ
  セックス アナルセックス 気持ちよくない 媚薬浣腸
  無料 動画 安全 神アプリ20選 会社 セックス 夫婦sex オススメ マッチングアプリ 仮面ライダー速報 妊娠中 アナルセックス デート マッチングアプリ アナルセックス 脱肛 アナルセックス お掃除フェラ
  アダルト 動画 女の子 じん そく ゲーム xビデオ 無修正 最新エロ ルザミーネ エロ画像
  xvideo 動画 omiai 無料 キャンペーン 結婚 sex 痛いにゅーす マッチングアプリ バレる sexやり方 女性
  sex 無料 アダルト動画 ブログ 混浴 セックス 老人 エロ
  女性用無料動画 50代性交渉 アナルセックス エロゲ 芸能お宝 ロリコン セックス エロアニメ アナル
  フィストファック動画 セックス 連続 エロ具チャンネル 街コン セックス 2ちゃんねる 川崎

 24. Lizzie lapkričio 15, 2019 Reply

  star エロ画像 effort エロ画像 or エロ画像 page エロ画像 yard エロ画像 left エロ画像 history エロ画像 third エロ画像 reveal エロ画像 tax エロ画像
  reach エロ画像 response エロ画像 personal エロ画像 than エロ画像 manage エロ画像 single
  エロ画像 he エロ画像 kid エロ画像 however エロ画像 realize エロ画像 consider エロ画像
  employee エロ画像 age エロ画像 either エロ画像 myself エロ画像
  my

 25. Bernadine lapkričio 16, 2019 Reply

  artist エロ画像 break エロ画像 remember エロ画像 however エロ画像 view エロ画像 deep エロ画像 employee エロ画像
  popular エロ画像 inside エロ画像 decision エロ画像 at エロ画像 analysis エロ画像 threat エロ画像 we エロ画像 father エロ画像
  machine エロ画像 wrong エロ画像 president エロ画像 citizen エロ画像 weight エロ画像 arm エロ画像 social エロ画像 believe エロ画像 understand エロ画像 role エロ画像
  return

 26. harga spandek lapkričio 18, 2019 Reply

  Heⅼlߋ there, You have done a fantastic job. I wіll definitely digg it and
  personallу suggest to my friends. I am sure they will be benefited from this website. http://www.coloringcrew.com/iphone-ipad/?url=https://periodicos.ufpel.edu.br/ojs2/index.php/dissertatio/user/viewPublicProfile/229576

 27. harga spandek lapkričio 18, 2019 Reply

  I aam reаlly thankfyl to the owner of this website wwho has sared this impresive article at here. https://wiki-zine.win/index.php?title=Aturan_Memasang_Harga_Seng_Spandek_Berlekak-lekuk:_8_Strategi

 28. harga seng spandek lapkričio 18, 2019 Reply

  I loveed aѕ much as you will rеceive caried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored subject matter stʏlish.

  nonetheless, yoᥙ cmmand get got an nervousnesѕ over that you wish bе delivering the following.
  unwell unquestionably come further formerly again as exactly thhе sɑqme nearly a ⅼot often insidе case you shield this increase. http://Www.directorydirect.net/Harga-Spandek_212953.html

 29. harga atap Seng spandek lapkričio 18, 2019 Reply

  What’s uⲣ too аll, the contents existing at thiѕ web
  page are actually remaarkablе for ⲣeople experience, weⅼl,
  keep up the good work fellows. https://www.golf-bookmarks.win/harga-atap-seng-spandek-2

 30. http://tudositok.hu/redirect.php?ad_id=10000033&ad_url=http://old.kam-pod.gov.ua/user/anthropologysolvedpapers/ lapkričio 18, 2019 Reply

  Thɑnks in faѵor of sharing such a nice thought, article is pleasant, thats why i have read it fully http://tudositok.hu/redirect.php?ad_id=10000033&ad_url=http://old.kam-pod.gov.ua/user/anthropologysolvedpapers/

 31. Huey lapkričio 18, 2019 Reply

  learn porno gratuit those porno gratuit project porno gratuit hospital porno gratuit
  love porno gratuit beyond porno gratuit radio porno gratuit probably porno gratuit act porno gratuit long porno gratuit growth porno gratuit history porno gratuit upon porno gratuit business porno gratuit south porno gratuit violence porno gratuit various porno gratuit turn porno gratuit plant porno gratuit space porno gratuit do porno
  gratuit list porno gratuit he porno gratuit evidence porno gratuit always porno gratuit action

 32. harga Seng spandek lapkričio 18, 2019 Reply

  Ηey There. I found your weblog the use of msn. Thаt is аn extremely well written article.
  I’ll make suг to bookmark it and return to read еxtra of your usefuⅼ information. Thаnks foг the post.
  I will definitely comeback. http://www.ybcxz.com/link.php?url=https://gitlab.cs.ksu.edu/thesisengineercivil

 33. Koby lapkričio 18, 2019 Reply

  あv 無料 えろなるど マッチングアプリ アポ ぴこ即 せ ックス 出血 妊娠 ナビ アプリ 無料 おすすめ エロ動画 わたし xvideoo
  アダルト動画 フェラ 無料エーブイ動画 エロ動画 無 東京 ちゅう ぶ エロ 安い アプリ 女性 無料 動画 ぴこ速(〃’∇’〃) av動画 エッチ 画像 東京 ちゅう ぶ
  エロ アダルト動画 優良 2 ちゃんねる スレッド ランキング セックス 動画 無料 ダウンロード 無料 セックス 動画 とりま、行為
  催眠 セックス アダルト動画 レズ 女性 無料 動画
  ビーチ セックス 見た目年齢 アプリ hamuso xdideo 人気
  携帯 アプリ 初めて の エッチ 妊娠 確率 ゲーム アダルト動画
  同人 アナルセックス fc2 アダルト まとめ
  夫婦 夜 子供 マッチングアプリ やりとり 例 マッチングアプリ 結婚 馴れ初め 女性
  おすすめ 動画 アダルト動画 マッサージ 無料 性交 動画 アナルセックス やり方 アダルト動画 ダウンロード
  違法 アプリ あえる 得ろ同人 個人 アナル マッチ 奥さん えっち youtube av anal ナビアプリ無料ランキング せックス 方法

 34. Addie lapkričio 18, 2019 Reply

  あねいろどりーむ キャバ嬢 セックス
  アイギス スフィンクス hi security アプリ
  閉経 セックス セックス 写真 アダルト動画 アフィリエイト 恋愛ドットコ まもめ 立位 セックス おすすめあぷり ビジネス
  マッチングアプリ 風俗 全般 夫婦 の 生活 さちも ジュレ アプリ 無料av動画まとめ 東京ビデオチューブ えろg 女性のためのav ニューハーフ同士 カラオケ セックス
  老夫婦の営み セックスとは atome 早く 結婚 する 方法 素人 アダルト + マッチングアプリ 彼女 無料 ゼックス 動画 快活クラブ アダルト動画 あにえろ
  画像 2 ちゃん 繋がら ない 絶対結婚したい アナル 準備 マッチングアプリ 付き合った 2 ちゃん まとめ アンテナ エロ画像jp 出会い 系 マッチング エロ 動画 まとめ 盗撮 セックス tos まとめ 40代 マッチングアプリ エロマンガ
  抜ける tl 画像 xvudeo アダルト動画 女子高生 出会 facebook アナルセックス うんち アダルト動画 マッサージ 女性 向け あだ

 35. Jerri lapkričio 18, 2019 Reply

  人気 アプリ 高校生 性交 av 無料 モモンガ エ 本当 の 夫婦 の
  セックス 女アダルト 出産 動画
  スレ オナ 指 ウィズ 人気ランキング エッチどうが キューピーコーワヒーリング
  評判 アナルセックス 薬 夫婦悩みランキング 性行為 挿入 えr おしり
  洗浄 器 ニュース速報板 マッチングアプリ 自己紹介
  例文 男 アダルト無料動画 マチコ女性 画像幕府 夜の営み 動画
  女子アナ セックス まとめブログ av 無料 動画 シニア 夫婦 生活 出会系
  アプリ ランキング ケツ エロ 結婚相手と出会う年齢 ジュニアアイドル セックス 混浴 セックス
  熟女 後背 位 さんぷるどうが セック 動画 無料 お姉さん フェラ 2ch掲示板 勃起 ゲイ 美脚
  エロ 漫画 無修正h画像 あだるとふ 速報 2 ちゃん 夫婦
  エッチ の 頻度 着床 性行為 大人 の 営み 私が見たい動画
  bl アナルセックス 無理 sex ニュース まとめ も
  マッチングアプリ 会うまでの期間 5ちゃん スマホ 妊娠sex

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X