Spinner
Vaiko išleistuvės – kaip pažymėti šį etapą
19
Kuo būsiu užaugęs profesija išleistuvės - vaikas laiko profesijos užrašą

Artėja gegužės pabaiga – ne tik užsibaigs mokslo metai, kaip kam jie paženklins ir naują pradžią: baigsis laikas darželyje, pradinėse klasėse ar mokykloje. Kaip pasakė mūsų mokyklos psichologė kalbėdama apie pirmąją klasę – žengimas į pirmąją klasę, tai tarsi atsisveikinimas su vaikyste. Skamba kažkaip graudžiai:)

Tikiu, kad vaikystė pirma klase dar nesibaigs, bet tikrai – ateina etapas, kai jau teks kantriai dalyvauti pamokoje (ir kaip kartais prailgsta tos 45 minutės:), daryti užduotis, gauti įvertinimus (nors dar tai tik saulytės ar šypsenos). Ir kaip kiekvienas etapas – jis nusipelno savo ritualo ir būti įprasmintas bei palydėtas į naują pradžią.

Štai trys dalykai, kurie svarbūs rengiantis vaiko išleistuvėms (čia daugiausia kalbėsiu apie darželio ir pradinukų išleistuves). Juos netrukus apžvelgsiu išsamiau:

 • Padėka auklėtojai ar mokytojai ir mokyklai ar darželiui
 • Šventiškas pasibuvimas su grupe ar klase
 • Dovanos ar lauktuvės bei prisiminimai vaikams

Padėka auklėtojai ar mokytojai 

Žinoma, kad per mokslo metus būna visko – ir gerų etapų, ir sudėtingų situacijų. Bet dažniausiai šie žmonės dirba neįtikėtinai svarbų, reikšmingą ir gana nelengvą darbą. Juk reikia įkvėpti, sumotyvuoti, suvaldyti ir sudominti tokį būrelį skirtingų vaikų!

Todėl už tą laiką svarbu padėkoti mokytojai ar mokytojams ir mokyklai ar darželiui. Prie dovanos dar prieisiu – bet tikrai svarbiau už dovaną yra geri žodžiai. Viskas, už ką jūs esate dėkingi ir ko per tuos metus neradote laiko ar progos pasakyti. Už visas nušluostytas nosytes ir ašaras, už visus apkabinimus ir padrąsinimus, už visas išmoktas raides ir suteiktas žinias, už norą mokytis, už išvykas į muziejus ar parkus, už pagalbą ir supratimą, už išspręstus konfliktus ir už begalybę kantrybę.

Kur sudėti padėkas? Štai kelios idėjos.

Girlianda su padėkomis ar įdomiomis mintimis

Vienas būdas – padaryti girliandą iš vaikų rankelių arba grupės simbolio (pvz. Pelėdžiukai ar Saulytės): ant kiekvienos užrašyti kuo asmeniškesnę padėką ar situaciją, kuri Jums liko atmintyje ar pradžiugino. “Ačiū, kad pirmąją dieną drauge man mojavote pro langą”, “Ačiū, kad Jonas nuliūsta, kai negali eiti į darželį”. “Dėkoju, kad atbėgusi į grupę Ieva pirmiausia bėga Jūsų apkabinti”, “Mano geriausia draugė – auklėtoja, sako Gabija. Ačiū Jums už tai!”.

Tokios padėkos nubraukia didelę dalį negatyvo, kuriuo mes kartais apipilame pedagogus ir padeda įkvėpti naujų jėgų naujai pradžiai. Galima ją iškabinti ir kur nors greta grupės – bus ir staigmena, ir kartu paskaitys bendruomenė bei kolegos.

Girlianda su vaikučių padėkomis
Girlianda su vaikučių padėkomis – mes dovanojome Kalėdoms

Padėkos diplomas

Šiaip aš pati nesu diplomų mėgėja, bet yra žmonių, kuriems tos formalios padėkos tinka ir patinka. Juolab, kad padėkų ir gražių žodžių tikrai nebūna perdaug. Mūsų darželyje mačiau kažkuri grupė įteikė auklėtojoms padėkos diplomus ir jie rado vietą ant darželio diplomų sienos.

Knygos žymekliai

Dabar vaikai jau verčia naują lapą, tad knygos žymeklis gali simboliškai paženklinti naują etapą – tiek mokytojai, tiek vaikams.

Galima užsakyti, o galima tiesiog pasigaminti rankų darbo žymeklius su jau minėtomis gražiomis vaikų ar tėvų mintimis apie mokytoją.

“Mano mokytoja – pati geriausia” Jokūbas. “Mūsų mokytoja labai graži” – Akvilė. “Geriau išleisiu tris meluojančius, negu neišleisiu vieno tikrai sergančio” – kažkada man taip pasakė mokytoja. Man tai svarbi pamoka” – Rūta.

Tinka visos nuoširdžios mintys, išmokti dalykai, o gal mokytojos “sparnuotos frazės”. Mano teta – ilgus metus dirbo mokytoja. Viena geriausių dovanų, kurią ji prisimena, kai per kažkurias išleistuves mokiniai surašė jos lakias frazes ir skaitydami įteikė, buvo gardaus juoko, nes teta puikiai sutardavo su mokiniais ir nevengdavo pašmaikštauti.

Greitosios pagalbos lagaminas

Dėkojant už visas išspręstas krizes, už visus sumotyvavimus, už suvaldytą būrį, už įkvėpimus ir žinias – pridedame lagaminą smagių, bet praverčiančių smulkmenų, nuo savaržėlių, kreidos, lipnių lapelių ar saldainių.

Ties kiekvienu skyreliu galima prirašyti padėką arba palinkėjimą: linkime, kad vaikai nepasileistų (smeigtukai), skanios pertraukėlės tik sau (saldainiai), greitai užgyjančių blogų prisiminimų (pleistrai), metalinės kantrybės (prie savaržėlių), kreidos minkštumo širdies ir t.t. – kiek fantazija prigeneruoja;)

Antspaudas

Asmeninis antspaudas (su vardu, vardu pavarde ar tik inicialais) – puiki dovana, kuri tarnaus ir tikrinant moksleivių sąsiuvinius, ir skiriant paskatinimus (vietoj saulytės:), ir ženklinant asmeninės bibliotekos knygas ar kvietimus. Galima ant jo išgraviruoti ir laidos metus, palinkėjimą ar mokytojos mėgstamą posakį.

Vardai ir nuotraukos ant daiktų

Vaiko nuotrauka ant puodelio ar kitų daiktų – gal ir patinka seneliams, bet tikrai nemanau, kad Jus pačius džiugintų kasdien naudoti tokį daiktą. Juolab, kad neišvengiamai ne su visais vaikais būna siejami ir vien tik draugiški sentimentai.

Todėl vardus, piešinius ir palikčiau atvirukų ar panašiam “neįpareigojančiam saugoti” formate. Vienintelis man gražus daiktas tarsi ir su vaikais, kurį mačiau naudojamą – dubuo su sutūpusiais ant jos keramikiniais vaikučiais. Tinka ir klasės vaišėms suberti, ar sezoniniams papuošimams sudėlioti. O vardus ar laidos metus galima surašyti ir kitoje lėkštutės pusėje, jeigu yra toks poreikis.

Medis ar krūmas

Labai tinkamas visų etapų įprasminimas yra medžio sodinimas. Pasiderinus su mokyklos ar darželio vadovybe, jis gražiai įsilies į aplinką ir augdamas vis primins apie tam tikrą laidą ir jos vaikus. 

Suoliukas

Ties Čiurlionio menų gimnazija mačiau pastatytą berods 2017 m. laidos suoliuką – ko jau ko, o suoliukų mokyklos ar darželio teritorijose per daug nebūna, tad nenuostabu, kad suoleliai yra gana tradicinė išleistuvių dovana savo alma mater. Nors ši dovana labiau tinka abiturientams. Daug atminimo suoliukų yra VU botanikos sode. 

Asmeninis puodelis

Skirtingai nei puodelis su vaikų vardais – puodelis su gražiomis mintimis apie mokytoją ar auklėtoją, tikrai gali rasti vietą ant auklėtojos ar mokytojos (-o) stalo. Mūsų dovanotąjį mokytoja mačiau mielai naudoja.

Pasibuvimo idėjos

Labai svarbu vaikams dar sykį kartu pasibūti – su draugų ir tėvelių bendruomene. Juk kai kurie jau iškeliaus į naują mokyklą. Man pačiai šiltuoju metu labiausiai patinka visos veiklos, susijusios su lauku – tiesa, oras lieka rizikos faktoriumi, tad gerai turėti ir atsarginį planą. Bet jeigu šviečia saulutė – kaip gaila tą gražią dieną praleisti patalpoje!

Šiaip visai neprasta idėja ir padaryti šventę mokyklos ar darželio teritorijoje, juk kai kam tai jau bus paskutinis kartas čia. O pastačius kieme batutą, ledų vagonėlį ar papuošus balionais – vieta įgauna šventinį veidą. Taip pat labai smagu su visa klase (gal ir su tėveliais) išvykti į ekskursiją. 

Dovanos vaikams

Vinjetė “Kuo būsiu užaugęs”

Jas įdomu pasidaryti ir po darželio, ir baigiant pradinę, ir baigiant mokyklą – matysite visą kelią kaip kito vaiko norai. Apie jas rašiau straipsnyje. Yra nemažai įmonių, tuo užsiimančių, bet visai tinkamas variantas, ateiti, nufotografuoti vaikus klasėje – ir patiems padaryti fotokoliažą. Dar viena smagi idėja – klausimai vaikams ir iš jų pamodeliuoti įdomesnius atsakymus. Po kelerių metų bus linksma paskaityti, ką labiausiai mėgdavo, ko nemėgdavo. 

Štai iš tokių kiekvieno vaiko foto mes buvome pasidarę savo grupės fotokoliažą

Asmeniniai lipdukai 

Būsimiems pirmokėliams labai praverčia, nes jau viską turi daryti savarankiškai, bet savo daiktų dar ne kiekvienas moka saugoti ir pasimeta daug kas: nuo aprangos iki pieštukų. Lipdukai gražiai atrodo (pagal save galima parinkti spalvas ir piešinį) ir praktiški – nes padeda sugrįžti pasimetusiems daiktams. 

Šokoladiniai pieštukai

Galima įteikti kaip lauknešėlį linkint toliau skaniai krimsti mokslus. Arba tais pieštukais galima papuošti šventinį tortą.

Pieštukai - saldžiai krimsti mokslus

Gertuvės

Labai praktiška dovana, juk dauguma moksleivių nešasi gertuves, o jaunesni – dar ir užkandžių, tad jiems praverčia užkandžių dėžutės. Man patinka plieninės gertuvės, nors jos ir sunkesnės, bet ilgiau tarnauja ir neįgauna nemalonaus kvapo. Mes dar turime prieš 10 metų vyresnėliui pirktą gertuvę – jau ji buvo tapusi sesės (nes pernelyg vaikiška), o dabar jaunėlio gertuve. Kita vertus, tokia dovana iškart „išaugina“ biudžetą, tad jeigu yra kitų atrakcijų – nebūtina. 

Helio balionai

Darželyje užuot paleidę juos vėjais į dangų, įteikėme kiekvienam vaikui kaip mielą atsisveikinimo dovaną. Markeriu ant jos tėveliai gali užrašyti ir vaiko palinkėjimą. Arba tą patį kuo noriu būti užaugus.

Atgiję vaikų piešiniai

Gali paskutinį mėnesį klasėje vaikai piešti bendrą piešinį – kiekvienas po objektą arba savo ateities profesiją, o paskui tą piešinuką animuoti. 

Ir dar norisi palinkėti – etapus verta įprasminti, bet neverta jų labai sureikšminti, neverta ten iškloti esminės šeimos biudžeto dalies. Taip pat būtina pagalvoti apie tai, kad ne visų tėvų finansinės galimybės vienodos. Iškyla mokyklos kieme, pačių atsineštos vaišės ir keli šventiniai akcentai – paprastai būna gerokai jaukesni ir šiltesni nei pompastiški ir pilni organizacinio streso mega-baliai.

Jau rašiau, kaip pernai skubotai iškrausčius mūsų darželio grupę į mokyklą, per savaitę suorganizavome išleistuves, o biudžetas vaikui buvo 10 eurų ir visko pakako.

Gražių išleistuvių ir jaukaus saiko,

Gitana

Foto: Mindaugas, būsimasis drakonų kaulų ieškotojas

 

19 Comments

 1. InventHelp Successful Inventions sausio 17, 2020 Reply

  Tһanks a lоt for sharing this with all folks you really қnlw what you’re speaking approximately!
  Bookmaгked. Kindly also dіѕcuss with mmy website =).
  We may have a hyрerlibk exchange agreement bеtween us http://H.att.ie.M.c.d.o.w.e.ll2.56.6.3@burton.rene@www25.tok2.com/home/nyogeo/bbs/jawanote.cgi//

 2. jilbab instan modis sausio 17, 2020 Reply

  Excеllent bog һere! Also your website loads
  up fast! What web host агe you uѕіng? Can I get у᧐ur affiliatе link to your
  hоst? I wish my site loаɗed up as ԛսickly as yours lol https://www.random-bookmarks.win/jilbab-instan-pesta-termurah

 3. how to patent an invention sausio 17, 2020 Reply

  Ꭲerrific post however , I waѕ wondering if you coᥙld write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you couⅼd elaborate a little bit further.
  Maany thanks! http://bigrigs.xyz/uncategorized/the-smiths-biggest-production-peterbilt-rolling/

 4. jordan shoes sausio 17, 2020 Reply

  Thank you for all your labor on this blog. My aunt takes pleasure in managing internet research and it is obvious why. Most people notice all concerning the compelling tactic you present helpful tips and tricks on your web site and therefore improve response from some others on the area of interest then our own simple princess is really studying a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. You are always conducting a very good job.
  jordan shoes http://www.jordanshoes.org.uk

 5. prototype services InventHelp sausio 17, 2020 Reply

  Αfter I initially commented I aρpeаr to haνe
  clicкed thе -Notify me when new comments are added- checkbox and now eɑch time a comment іs added I get 4 emails with the sam comment.

  Theге hɑs to be an easy method you cɑn rеmove me from thaqt service?
  Қudos! http://empoweredyogi.com/namaste-and-welcome/

 6. jilbab instan sausio 18, 2020 Reply

  Hey tһere! This is kind of off topic but I neeԀ sme help from an еstabⅼished
  blog. Is it very hard to set up your oown blog? I’m
  not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thiЬking about setting up my own but I’m not suгe where to start.
  Do you have any points or suggestions? Many thanks https://www.primary-bookmarks.win/jilbab-instan-modis-terbaik

 7. www.nav-bookmarks.win sausio 18, 2020 Reply

  Уou really make it seem so easy with yokսr presentation buut I
  find this matter to bee actually something which I think I wwould
  never understand. It seems to᧐ complеx aɑnd extremely broad for me.
  I am lоoking forwarԀ f᧐r your next post, I’ll try to get the hang off it! https://www.nav-bookmarks.win/jilbab-instan-pesta-termurah

 8. สล็อตออนไลน์ฟรีเครดิต sausio 18, 2020 Reply

  Have you ever considered about adding a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is fundamental and everything.
  Nevertheless imagine if you added some great photos or video
  clips to give your posts more, „pop“! Your content is excellent but
  with images and video clips, this blog could undeniably be one of
  the best in its niche. Superb blog! http://12.pro.tok2.com/~boketao/bsf/bbs/yybbs.cgi?list=thread

 9. InventHelp George Foreman sausio 18, 2020 Reply

  Asҝing questions аre reaally good thing іf yoou are not understanding anything
  totally, except this article giveѕ fastidious understanding
  yet. http://alpenjaeger.com/module/shout/jafshout.php

 10. baca infonya sausio 18, 2020 Reply

  great sᥙЬmit, veгry informative. I’m wondering why the other eⲭperts of this sector do not notice this.
  You must cߋntinue yoսr writing. I am confident, you
  һhave a great readers’ base aⅼready! https://empty3.one/blogs/demoniakmachine.com/wikilibre//index.php?title=Discussion_utilisateur:UnaCamarena

 11. link alternatif sbobet88 sausio 18, 2020 Reply

  Do you have a spam issue on this website; I aⅼso am a blogger,and I
  was wondering your situation; we have creatеd
  some nice methodѕ and we are looкing to swaqp solutions with others, be surе
  tߋ shooоt me an e-mail if interested. http://hoiseotop1.com/index.php?members/SerenaHump.91268/

 12. sbobet sausio 18, 2020 Reply

  Wе are a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
  Youur website provided us with helpful info
  to ԝork on. You’ve done a formidable аctivity and our whole group
  shsll be grateful to you. http://crearcultura.com/libro/index.php

 13. sbobet88 indonesia sausio 18, 2020 Reply

  Helⅼo would you mind statіng which blog platform you’re using?
  I’m planning to start my own blog in the near futurе but I’m having a diffiⅽult time selecting between ВlogЕngine/Wοrdpress/B2evolution and Dгupaⅼ.
  The rеason I ask is because your design swems different then most blogs and I’m looking for somethіng completely unique.
  P.S Apologies for being off-topic but I hɑd too aѕk! http://tanzwerkstatt-elbershallen.de/index.php?option=com_easybook&itemid=85

 14. Www.1337H4X0Rz.com sausio 18, 2020 Reply

  Օh my gⲟodness! Awesome article dude! Many thanks, However I am having troubles wіth уօur RSS.
  I don’t uunderstand why I am ᥙnable to jοin it. Is there
  anyboԁy else having the sаme RSS issues? Anybody who kows the sⲟlution can yoս kindly respond?
  Thanks!! http://Www.1337H4X0Rz.com/profile.php?id=118260

 15. sbobet 88 sausio 18, 2020 Reply

  Prettʏ part of content. I јst stumbled uрοn уour weblog and in accession capitаl tto claim that I acquire in fact enjoyed
  acсount your weblog posts. Any way I will be subscribing t᧐ your feeds or eνen I achievement youu get admiѕsion tο ⅽonsistently rapidly. http://futbol7andujar.com/component/kide/historial/-/index.php?option=com_kide

 16. daftar Akun Sbobet88 sausio 18, 2020 Reply

  I һave fun with, led to Ι found exactⅼy what I wаs having a look for.

  Уoᥙ’ve ended my 4 day lengthy hunt! Gօdd Bless you
  man. Have a great ⅾay. Bye http://www.bpp41.go.th/bpp41new/index.php/component/kide/popup

 17. 바카라사이트 sausio 19, 2020 Reply

  I needed to thank you for this wonderful read!!
  I absolutely enjoyed every bit of it. I have you bookmarked to
  look at new stuff you post… https://woori88.com

Komentuok! Mes Tave skaitome!

0

TOP

X